Polska firma w Niemczech

Polskie firmy działające lub świadczące usługi na terenie Niemiec muszą dokonać rejestracji swojej działalności w niemieckim urzędzie skarbowym do celów identyfikacji podatkowej.

Pierwszym krokiem zagranicznej (polskiej) firmy przed podjęciem działalności w Niemczech powinno być złożenie wniosku o nadanie niemieckiego numeru podatkowego – Steuernummer.

Niemiecki urząd skarbowy nadaje zagranicznemu (polskiemu) przedsiębiorcy niemiecki numer podatkowy i określa jaki rodzaj podatku i kiedy musi zostać odprowadzony przez zagraniczne przedsiębiorstwo w Niemczech.

Podatek obrotowy VAT – Umsatzsteuer – za usługi wykonane na terenie Niemiec jest deklarowany i odprowadzany w Niemczech.

Deklaracje VAT – Umsatzsteuervoranmeldungen – składają przedsiębiorcy miesięcznie lub kwartalnie tylko elektronicznie po zarejestrowaniu firmy na portalu urzędu skarbowego ELSTER.

Podatki w Niemczech, jak płacić niskie podatki w Niemczech, firma w Niemczech – jakie podatki, firma w Niemczech – jakie koszty, ulgi podatkowe w Niemczech, kto i do kiedy musi rozliczyć się z podatku w Niemczech, dla kogo zwrot podatku w Niemczech, legalne sposoby obniżenia podatku dla pracodawców i pracowników…